Промислові нагрівачі
Забезпечення нагрівання до певних температур середовищ та обладнання – це основна функція ТЕНів. Нагрівачі активно застосовуються в промислових та побутових установках для доведення та підтримки певного температурного режиму в різних середовищах. Вони можуть монтуватися на трубопроводи, водонагрівачі, ливарні форми, баки та інші установки. Тени промислового та побутового типу можуть виготовлятися у різних формах, розмірах, конфігураціях. Відповідний тип визначається залежно від призначення, хімічних та фізичних характеристик середовища нагріву, умов експлуатації, джерела живлення та інших параметрів.
Конструкція
Типовий нагрівач складається з наступних елементів:
· Нагріваючий елемент. Як нагрівальний елемент використовуються дроти металів із високим електричним опором.
· Шар ізоляції. Захищає спіраль від контакту з елементами трубки, а також ефективно відводить тепло на поверхню. Зазвичай використовується міканіт, кераміка.
· Захисна трубка. Виробляються з нержавіючих металів. Також можна використовувати скло (наприклад, при нагріванні агресивних середовищ). Скло не взаємодіє із хімічними середовищами. Підходять також для домашнього обігрівача. обладнання, ІЧ саун. Керамічні трубки використовуються рідко та виконуються на замовлення.
· Контактний вихід. Зазвичай використовуються контактні клеми, розташовані на ізолюючих вставках. Висновки можуть бути з однієї або двох сторін і називаються однокінцевими та двокінцевими відповідно.
Додатково нагрівачі різного призначення можуть бути оснащені запобіжниками, термопарою, регуляторами режиму та іншими елементами.
Різновиди
Основний поділ нагрівачів проводиться за формою та конструктивним виконанням. Вирізняють кілька видів:
1. Плоскі нагрівачі. Це стандартні плоскі, П-подібні, Г-подібні варіанти, які можуть повторити форму обладнання. Нагрівачі плоского типу забезпечують швидке і рівномірне нагрівання середовища. Вони фіксуються на притискні механізми або кріпляться безпосередньо до об'єкта.
2. Кільцеві, хомутові, круглі. Це тип нагрівальних елементів, що підходять для обладнання циліндричної форми.
3. Патронні. Це нагрівачі, виконані як циліндра. Основне призначення – нагрівання прес-форм, ТПА, елементів металевих верстатів та іншого великого обладнання. Забезпечують рівномірне обігрів по всій поверхні.
4. Стрічкові. Промислові нагрівальні елементи, що застосовуються для нагрівання плоских та циліндричних об'єктів. Відрізняються гнучкістю, завдяки якій можуть набувати різної форми. Виготовляються з кераміки, можливе виготовлення захисного кожуха з нержавіючої сталі або алюмінію.
5. Спіральні чи виткові. Виробляються у вигляді спіралей із різним діаметром. Відрізняються високою густиною потужності, тому використовуються переважно на об'єктах, де потрібне досягнення високих температур при обмеженому просторі.
6. Гнучкі ТЕНи. Тип обладнання, що відрізняється компактними розмірами, високою гнучкістю та різними способами підключення. Чи не вимагають додаткової термоізоляції. Застосовуються переважно у прес-формах та гарячеканальних системах.
Головною умовою виробництва нагрівачів є забезпечення високої термостійкості, теплової віддачі та надійності. Нагрівачі можуть виконуватись у трьох основних конфігураціях:
1. Відкриті. Це відкриті резистивні спіралі, які забезпечують безпосередній контакт з об'єктами нагрівання. Через відкриту структуру нагрівачі такого типу відносяться до небезпечних електричних пристроїв і потребують точного дотримання правил експлуатації. До відкритих відносяться сухі тени, відкриті міканітові нагрівачі, вироби на основі відкритого дроту.
2. Закриті. Підвид слабогерметичних нагрівачів, у яких елементом обігріву є стрічка чи спіраль. Для захисту від контакту з об'єктом застосовується шар ізоляції. Можливе розміщення у металевому кожусі. До закритих нагрівачів належать хомутові керамічні, кільцеві металеві, плоскі трубчасті ТЕНи.
3. Герметичні. Закриті нагрівачі, конструкція яких виключає контакт з об'єктів нагрівання. Відрізняються безпекою, тривалим терміном служби, стійкістю до агресивних середовищ. Герметичними є патронні, кільцеві електричні латун. ні, литі алюмінієві нагрівачі.
Виготовлення нагрівачів на замовлення
Всі нагрівальні елементи відрізняються один від одного за розмірами, формою, міжцентровою відстанню та іншими характеристиками. Це дозволяє використовувати тени на різних видах обладнання. Але не завжди можна знайти та купити нагрівач, який не є типовим. Тоді можна виготовити виріб на замовлення з урахуванням потрібних характеристик.
Щоб компанія розпочала розробку ТЕНу, необхідно залишити заявку з потрібними параметрами. Якщо їх складно визначити, можна передати несправний ТЕН, аналог якого потрібно виготовити як зразок. Також можна зробити ескіз від руки або креслення із зазначенням розмірів нагрівального елемента для створення подальшого плану ТЕНу.
Завдяки використанню сучасних технологій виробництва можна виготовити нагрівачі з такими характеристиками:
· Робоче середовище – вода, слабкі лужні та кислотні розчини, повітря, олія, жири, легкоплавкі метали та інші агресивні середовища.
· Матеріал – нержавіюча або вуглецева сталь різних марок залежно від умов використання.
· Форма – будь-яка за бажанням замовника.
· Розміри, діаметр трубок – будь-які після проведення необхідних розрахунків.
· Напруга – до 400 В.
· Потужність – до 25 кВт.
· Температури нагріву – до 700°С.
· Виведення контактної групи – двокінцеві, однокінцеві.
· Контактна група – гнучкі дроти з тепло- та гідроізоляцією, шпильки, пластини, фастони, штуцера.