Аналіз нагрівачів для ємностей: гнучкий або ТЕНБ
Нефтесодержащие похідні перевозяться і зберігаються при особливих температурних умовах. Якщо їх не дотримуватися, то продукт може змінити свій фізичний стан, прилипнути до стінок, що не виливатися в стаціонарні резервуари. Погано виходить навіть брати проби на дослідження. Коригування і підтримання температур здійснюються Тени. Вони діляться на 2 великі підгрупи: гнучкого і блочного типу.
Конструкція ТЕНБ
Збирається з окремих трубчастих компонентів, змонтованих на фланці. Допускається одноразове розташування до 9-ти штук. Правильно прораховане їх кількість необхідно для досягнення допустимої швидкості нагріву. Також важливо, щоб термічний показник був нижче температури спалаху пального матеріалу.
У цистерну або інший вид нагрівача встановлюють в горизонтальному або вертикальному напрямку. Потужність маємо широку лінійку значень: від 4 кВт до 100 кВт. Орієнтовно блок розрахований на 7-8 років безпроблемної експлуатації.
Щоб захистити нагрівач від налипань, використовується вуглецева, термостійкий або стійка до окислення сталь. Термочутливий елемент виконаний з дроту з хорошим питомим опором. Підключення виконується в двофазну або трифазну електромережу. Незважаючи на значні витрати енергії, ТЕНБ дозволяє активувати нагрівачі не тільки все відразу, але і з послідовним введенням в роботу.
У разі, коли термічний нагрів здійснюється при температурі нижчій, ніж допускається для ніхромового дроту, це дозволяє досягти терміну експлуатації нагрівачів, обіцяного виробником.
Блокові Тени виграють в просторовому розташуванні, так як на фланці допускається розміщувати відразу кілька елементів, які відрізняються довжиною і діаметром. Блокова конструкція полегшує установку термопари, датчиків виміру температури.
Гнучкі нагрівачі
Вони не розраховані конкретно на обігрів внутрішнього вмісту цистерн. Завдання гнучких термоелементів - не допустити промерзання зовнішньої частини резервуарів і труб і відновити тепловий баланс самої ємності. Для об'єктів зі значною площею покриття цей метод не завжди ефективний.
Такі Тени здатні приймати нову форму розміщення за рахунок можливості згинання. Поверхня нагрівача не потребує діелектричному оформленні, а монтаж дозволяє обігрівати плоскі, фігурні, тривимірні об'єкти.
За бажанням замовника випускаємо гнучкі елементи з квадратним і круглим поперечним перерізом.
Особливості застосування гнучких ТЕНів
- Пристрої для нагрівання встановлюються без складнощів і досить оперативно.
- Щільність розміщення визначає ступінь рівномірності підйому і підтримки потрібної температури.
- Вдається досягати значної питомої потужності.
- Витримують середні, рекомендовані і високі теплові навантаження.
Електрокабель
Його завдання - попрацювати зі стінками цистерни, бака чи іншого сховища. У зимовий час він перешкоджає обмерзання стінок, що призводить до миттєвого охолодження вмісту. Відновлення теплових втрат позитивно впливає на якість бітуму, масла, витяжки.
а) Саморегульовані кабелі отримали здатність без додаткових втручань вирівнювати температурний фон. Як тільки відбувається охолодження стінок резервуарів, знижується величина опору.
Згідно із законом Ома, для збереження стабільного напруги потрібно збільшити силу струму (що і відбувається в даному випадку). При цьому тепловий обсяг збільшується і відбувається необхідний нагрів резервуара. Коли в якості ємності застосовується маленький бак або бочка, можна виключити систему контролю нагрівання.
б) Вибираючи резистивний джерело тепла, який підвищує температуру без перерви, слід використовувати сучасну систему контролю і управління показниками нагріву.
Кабель представлений стрічкою, яку допускається розрізати і скріплювати муфтами. Фіксація на ємності виконується будівельним скотчем або стрічкою з хорошою адгезивной здатністю. Щільний контакт формує максимальну передачу тепла від джерела, забезпечуючи високу результативність процесу. Залежно від потужності, температурний показник досягає + 200 ... + 400˚С.
І ТЕНи, і кабелі сьогодні затребувані. Незважаючи на бόльшую економічність другого способу, використовуються обидва варіанти нагріву. Гнучкі трубчасті елементи показують відмінні результати на лініях упаковки, розморожування і відтавання великогабаритного устаткування, нагріванні маслянистих фракцій, видалення конденсату та ін .. Трапляється, що кабель розташувати в потрібному місці не вдається, тому єдиним рішенням залишається змонтувати ТЕНБ.
Рятуйте труби
Яким би не був матеріал комунікацій, жоден з варіантів не здатний протистояти морозу. Ми бачимо зовнішнє налипання снігу і обмерзання - це вже представляє певну небезпеку. А що говорити про труби, в яких лід з'являється всередині, частково або повністю закупорювання канал протікання носія! Рекомендація для підземних труб прокопати траншею під їх прокладку глибше часто не має сенсу або просто не здійсненна.
Рішенням проблеми стає застосування гнучких нагрівачів. Їх розміщують всередині (найчастіше їх роблять з харчового поліетилену) і зовні. Обов'язково використовується теплоізоляційний матеріал, що знижує розсіювання корисного ресурсу. Для труб з температурою носія від + 60˚С і вище, а також на ділянках прокладки зі значними енергетичними втратами, рекомендується використовувати високотемпературний нагрівач. Під нього підбирається відповідний вид теплоізоляції і скріплює стрічки. У електрошафі монтують магнітні пускачі, УЗО.
Для труб зазвичай застосовують поздовжній спосіб укладання нагрівача. Для циліндричних і інших габаритних ємностей прийнятна схема поздовжньо-поперечного обхвату кабелем. Все це робиться на підставі розрахунків, а продукція виробляється під замовлення.
Кабель зручний для рівних і об'ємних поверхонь, прямолінійних площин і об'єктів зі складною геометрією. Підвищена гнучкість дає можливість охоплювати будь-який контур без шкоди до нагрівача.
Де ще допускається застосовувати гнучкі кабелі
1. Нагрівання мазуту в сховищах і комунікаціях при постачанні до печей електростанцій. Захист труб від морозного дії.
2. Нагрівання труб, по яких на підприємствах протікають хімічно активні рідини (лугу, кислоти).
3. Транспортування по каналах косметичних продуктів і напівфабрикатів.
4. Доставка до місця приготування фармакологічних препаратів рідких компонентів з трубних комунікацій.
5. Прогрівання теплиць для внесезонного вирощування врожаю.
6. Підтримка в квіткових оранжереях потрібної температури.
7. Прогрівання місць утримання великої рогатої худоби, дрібної худоби, птахів в тваринницьких господарствах.
8. Збереження субстанцій в потрібному стані на підприємствах нафтопереробки.
9. Магістральна подача природного газу.
10. Обігрів водоподающих і каналізаційних труб.
11. Запобігання заледеніння зовнішніх сходів, пандусів, покрівель, жолобів.
Сподіваємося, що ми досить докладно пояснили, коли використовується блоковий ТЕН, а в яких випадках застосовуються гнучкі кабелі. Приймаємо замовлення на виготовлення нагрівачів обраного типу. Консультація, розрахунок, виготовлення та відправлення в зазначеному напрямку.
- Плоскі нагрівачі: порівняння характеристикТени плоского типу затребувані на виробничих ділянках, де виконується лиття, пресування, формування продукції з пластмаси (об'ємні вироби, смужки, листи), в сушильних печах і т.д.Повна версія статті
- Що вибрати: керамічні нагрівачі або металеві? порівняння характеристикНагрівачі випускають у великій лінійці розмірів, декількох варіантах форм, з різних матеріалів. Це пов'язано з їх конкретним призначенням, можливістю вибрати найбільш підходящий тип під конкретну задачу, а також монтажними нюансами. Розглянемо, які матеріали для ТЕНів забезпечують найкращі результати.Повна версія статті